fbpx
fit & swim

Baseny i fitness

Szkoła pływania

Jako jedyni w regionie prowadzimy zajęcia w wąskich przedziałach wiekowych (półrocznych), dzięki czemu możemy odpowiednio dostosować program do poziomu rozwoju psychomotorycznego dzieci.

Dobór do grup następuje według umiejętności pływackich dziecka. W Początkowej grupie dziecko pozostaje na czas trwania zajęć pod opieką dwóch instruktorów. W kolejnych grupach dzieci poznają style pływackie – grzbiet, kraul, żabka oraz delfin.

Prowadzimy również zajęcia z nauki i doskonalenia pływania dla młodzieży i dorosłych. Program dostosowany jest do wieku, sprawności psychofizycznej i posiadanych umiejętności ruchowych.

Pływanie niemowląt

Na naszym obiekcie prowadzimy zajęcia dla niemowląt od 3 do 12 miesiąca życia, w dwóch grupach wiekowych:

  • 3-6 miesięcy
  • 7-12 miesięcy.

Wiek ten jest doskonały do rozpoczęcia wodnej przygody, ponieważ dzieci „pamiętają” to środowisko jeszcze z życia płodowego.  Żal tego nie wykorzystać.  Dodatkowo, podczas zabaw w basenie, dzieci wzmacniają mięśnie, szybciej uczą się koordynacji, nawiązują często pierwsze relacje z rówieśnikami. Ciepła woda jest idealna dla dzieci ze stwierdzonym wzmożonym napięciem mięśniowym.

Naszym celem jest oswojenie z wodą niemowląt w wieku 3-12 miesięcy poprzez wstępną adaptację do środowiska wodnego.
Przystosowanie receptorów wzrokowych, słuchowych i czuciowych do warunków jakie panują w środowisku wodnym warunkuje u dziecka nabywanie nowych umiejętności ruchowych, przygotowujących do dalszych etapów nauki pływania.

Oswajanie z wodą

Jako jedyni w regionie prowadzimy zajęcia w wąskich przedziałach wiekowych  (półrocznych), dzięki czemu możemy odpowiednio dostosować program do poziomu rozwoju psychomotorycznego dzieci.

Celem zajęć jest kontynuacja pływania niemowląt z wodą poprzez dalszą adaptację do środowiska wodnego oraz nabywanie nowych umiejętności ruchowych jako przygotowanie do uczenia się podstawowych umiejętności pływackich. Program organizacyjny zajęć przewiduje szkolenie, podczas którego dzieci uczą się i doskonalą podstawowe umiejętności ruchowe w wodzie przy asyście mamy lub taty, a po przygotowaniu podstawowym samodzielnie uczestniczą w zajęciach.

Wszystkie zajęcia są prowadzone w formie zabawowo-zadaniowej (w zależności od wieku) z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu, piosenek, zabawek.

Dla urozmaicenia zajęć kilka razy w roku organizujemy Tygodnie Fotograficzne, na które można zabrać aparaty, kamery i uwiecznić postępy swoich pociech.

Po ukończeniu cyklu oswajania z wodą dzieci są przygotowane do kolejnego etapu, jakim jest Nauka Pływania.

Grupy:
13-18 miesięcy
19-24 miesiące
25-30 miesięcy
31-36 miesięcy
37-42 miesiące
43-48 miesięcy
Nauka pływania

Dobór do grup następuje według umiejętności pływackich dziecka.

Początkową grupą jest grupa NP4, gdzie dziecko pozostaje na czas trwania zajęć pod opieką dwóch instruktorów.

Kolejne grupy są bogatsze o pozostałe style pływackie jakimi są: grzbiet, kraul, żabka oraz delfin.

Pragniemy w jak najbardziej przyjemny sposób nauczać Państwa pociechy pływać oraz sprawić aby w środowisku wodnym czuły się bezpiecznie. Dzieci uczestniczące w naszych zajęciach jednocześnie uczą się i bawią.

Wyścigi, konkursy i inne zabawy stymulują je do lepszego poznawania środowiska wodnego.

Wybierając zajęcia w FitSwim macie Państwo pewność, że Wasza pociecha polubi pływanie, nauczy się pływać, opanuje elementy techniczne w  tym temacie oraz w przyjaznej i miłej atmosferze spędzi czas.

Zajęcia indywidualne

Szkoła Pływania Fitswim oprócz zajęć grupowych oferuje także zajęcia indywidualne.

Zaletą takich zajęć jest dokładniejszy dobór ćwiczyć w zależności od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka.

Nasi instruktorzy łączą naukę pływania z świetną zabawą w wodzie podczas lekcji indywidualnych.

Ty i Twoje dziecko też możecie!

Więcej informacji odnośnie możliwości zapisów można uzyskać w Recepcji obiektu.

Aqua

Przygotowanie:

Należy zabrać ze sobą klapki, czepek, strój kąpielowy, najlepiej jednoczęściowy, ręcznik oraz butelkę wody mineralnej. Niewskazane jest przed zajęciami kremowanie i balsamowanie skóry.
Aqua senior
Medical Gym

Gimnastyka ogólnorozwojowa w wodzie wskazana jest dla osób o średnim i niskim poziomie sprawności fizycznej oraz dla osób starszych.

 

Medical Orto

Gimnastyka w wodzie obejmująca:

  • gimnastykę usprawniającą w wodzie

  • konsultacje fizjoterapeutyczne w zakresie sprawności funkcjonalnej (3 konsultacje w ciągu sezonu)

Program dedykowany jest osobom ze schorzeniami i ograniczeniami ortopedycznymi (m.in. zwyrodnieniami stawów, bólami kręgosłupa, w stanach pooperacyjnych, w stanach po przeciążeniach, złamaniach i kontuzjach) a także dla osób o obniżonej sprawności fizycznej.

Medical Orto +

Program zajęć obejmujący:

  • gimnastykę usprawniającą w wodzie

  • konsultacje fizjoterapeutyczne w zakresie sprawności funkcjonalnej (3 konsultacje w ciągu sezonu)

  • 10 spotkań (raz w miesiącu) ze specjalistami ( 9 spotkań z fizjoterapeutami- terapia manualna do 1h oraz 1 spotkanie z podologiem)

  • Program dedykowany jest osobom ze schorzeniami i ograniczeniami ortopedycznymi (m.in. zwyrodnieniami stawów, bólami kręgosłupa, w stanach pooperacyjnych, w stanach po przeciążeniach, złamaniach i kontuzjach) a także dla osób o obniżonej sprawności fizycznej.

Aqua fitness
Aqua Aerobik

Zajęcia ogólnorozwojowe, wdrażające do wysiłku fizycznego w wodzie. Szczególnie polecane osobom walczącym z nadwagą i rozpoczynającym przygodę z aqua fitness’em.
Tutaj kierowane są osoby które przyszły po raz pierwszy na zajęcia o średniej intensywności. Po kilku odbytych treningach za poradą instruktora można przejść do bardziej zaawansowanych form lub na tej pozostać.
Klasyczna forma aqua fitness łącząca trening wytrzymałościowy na poziomie aerobowym i wzmacniający o średniej intensywności wysiłku.

 

Aqua Aerobik 50+

Aqua aerobik kierowany jest do osób po 50 roku życia, uwzględniający potrzeby, sprawność fizyczną oraz umiejętności ruchowe w tym wieku.
Zajęcia dla osób powyżej 50 roku życia o przeciętnym lub wyższym poziomie sprawności i bez znacznych ograniczeń ruchowych.

 

Aqua AntyCelluit

Aqua AnTyCellulit jest skutecznym elementem walki z cellulitem, ponieważ trening w wodzie jest wspomagany przez działanie masującej wody, co wpływa na stan i ujędrnienie skóry.
Ponadto treningi w wodzie pobudzają przepływ limfy i usprawniają usuwanie toksyn z organizmu.
Forma skoncentrowana na treningu najbardziej podatnych na cellulit części ciała – ud, pośladków i brzucha.

 

Aqua Body Perfect

Forma wzmacniająco – siłowa ukierunkowana na trening całego ciała: ramion, grzbietu, klatki piersiowej, brzucha oraz nóg, zakończona relaksującym rozciąganiem.
Duża ilość powtórzeń, zróżnicowane obciążenia, zmienne tempo, opór wody, odciążenie i koncentracja na technice to skuteczny trening kształtujący ciało.
Doskonała alternatywa dla treningu na siłowni.

 

Aqua Power Aerobik

Forma aqua fitness o zróżnicowanym charakterze treningowym – kondycyjnym, wzmacniająco – siłowym.
Zajęcia realizowane są w oparciu o innowacyjne rozwiązania treningowe oraz w formie treningu interwałowego i obwodów stacyjnych.
Zajęcia o bardzo dużej intensywności, tylko dla osób zaawansowanych, które już trenują i chcą mocno popracować zarówno jeśli chodzi o wytrzymałość siłowa i wydolnościową.

 

Aqua Power Interwał

Forma aqua fitness o charakterze interwałowym o bardzo wysokiej intensywności.
Forma aqua fitness o zróżnicowanym charakterze treningowym kondycyjnym, wydolnościowym i wzmacniającym.

Aqua Fit Mama

Specjalistyczna forma aqua fitness skierowana dla kobiet w ciąży. Zajęcia te są połączeniem aqua aerobiku i specjalistycznych ćwiczeń gimnastycznych uwzględniające fizjologię ciąży, możliwości i potrzeby ciężarnych.

Ćwiczenia i intensywność zajęć są dostosowywane indywidualnie do możliwości ćwiczących i stanu zaawansowania ciąży. Celem tych zajęć jest poprawa ogólnej sprawności psychofizycznej kobiety ciężarnej poprzez wykorzystanie treningu o niskim i umiarkowanym poziomie intensywności.

UWAGA
Przed przystąpieniem do zajęć należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę i dostarczyć pisemną zdolność do zajęć.

 

Fitness

Przygotowanie

Należy zabrać ze sobą strój sportowy, buty, ręcznik oraz butelkę wody mineralnej.

 

Spalanie

ZUMBA

Połączenie gorących latynoamerykańskich rytmów, międzynarodowej muzyki i fitnessu.

Prosta choreografia, doskonała kombinacja kroków i motywująca muzyka stwarza atmosferę doskonałej fitnessowej zabawy.

 

SPALANIE + BRZUCH

Trening o średniej intensywności, na którym są jednocześnie spalane zbędne kalorie i kształtowane mięśnie brzucha.

Zajęcia składają się z dwóch części: pierwsza – trening cardio, druga – ćwiczenia wzmacniające brzuch.

Zajęcia przeznaczone są dla osób na każdym stopniu zaawansowania

 

TBC

To jedne z najpopularniejszych zajęć w klubach fitness.

TBC to trening ogólnorozwojowy, mający na celu wzmocnienie i ujędrnienie mięśni całego ciała, poprawę kondycji oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Wysiłkowi poddaje się ramiona, plecy, brzuch, pośladki oraz nogi.

Dla zwiększenia intensywności i efektywności wykonywanych ćwiczeń na zajęciach wykorzystuje się różnorodny sprzęt: stepy, hantle, gumy czy też piłki.

 

FUNCTIONAL STEP

To prosta choreografia, która łączy ze sobą tradycyjny trening na stepie z treningiem funkcjonalnym – pompki, przysiady, wykroki oraz wszystko to, co naśladuje nasz ruch w życiu codziennym.

Duża ilość powtórzeń skutecznie rzeźbi nasze ciało oraz poprawia siłę mięśniową, a tempo muzyki stwarza wyzwanie dla kondycji, koordynacji i stabilizacji.

Ogromną zaletą tego treningu jest charakter ogólnorozwojowy i intensywność, która pozwala spalić dużo kalorii.

Fit Ball

Zajęcia ogólnorozwojowe z użyciem piłek o różnej wielkości, na których wzmocnisz swoje mięśnie, poprawisz koordynację ruchową i stabilizację ciała, a także zrelaksujesz się na końcu po całym treningu. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

 

Body & Mind
ZDROWY KRĘGOSŁUP

Trening prozdrowotny ukierunkowany zarówno na „zachowanie” zdrowego kręgosłupa, a także uwzględniający zespoły bólowe w jego obrębie, będące wynikiem charakteru pracy i funkcjonowania w codziennym życiu.

Lekcja oparta na świadomej pracy i kontroli techniki wykonania ćwiczeń.

Zajęcia dla wszystkich, a szczególnie dla osób z dolegliwościami bólowymi w obrębie kręgosłupa związanych z jego przeciążeniami.

 

CORE & STRETCH

Świadomy trening ukierunkowany na wzmocnienie mięśni głębokich, kształtowanie równowagi ciała oraz przywracający mięśniom elastyczność, a stawom pełen zakres ruchu.

Forma zajęć niezbędna w świadomym budowaniu sprawności fizycznej.

Celem zajęć jest m. in. poprawa gibkości i równowagi ciała, wzmocnienie mięśni odpowiadających za prawidłową postawę ciała i mięśni przykręgosłupowych oraz poprawa stabilności kręgosłupa i złagodzenie dolegliwości bólowych ze strony układu ruchu.

 

PILATES

Zestaw ćwiczeń fizycznych łączący kontrolę oddechu z koncentracja umysłu ukierunkowany na wzmocnienie, wydłużenie i uelastycznienie mięśni oraz kręgosłupa. Trening przeznaczony dla Każdego, który pozwala uzyskać świetne samopoczucie, zdrowe sprawne ciało czego efektem ubocznym jest świetna sylwetka.

Cały order (tzw. Zestaw ćwiczeń) w lekcji Pilates to nieco ponad 30 ćwiczeń. Opanowanie całość zajmuje nawet kilka lat. Stąd podział zajęć na grupy:

Pilates I – tzw. grupa dla początkujący (rozpoczynających przygodę z Pilates) zajęcia opierają się na podstawowym zestawie 10 do 15 ćwiczeń (tzw.: fundamentach) poznaniu podstawowych ćwiczeń, prawidłowego
oddychania i ustawienia/ułożenia ciała.

Pilates II – grupa zaawansowana dla osób ćwiczących Pilates I regularnie co najmniej rok – w lekcji wykorzystywane są już pełne wersje ćwiczeń z orderu Pilates I oraz wprowadzane są bardziej złożone i zaawansowane ćwiczenia.

Pilates to metoda, której celem jest przede wszystkim uelastycznienie i rozciągnięcie wszystkich partii mięśniowych, czego „efektem ubocznym” jest świetne samopoczucie oraz piękne, zdrowe ciało i umysł.

 

JOGA

System jogi charakteryzujący się dbałością o precyzyjne wykonanie asan (ćwiczeń), z szacunkiem dla możliwości i ograniczeń swego ciała oraz pracą z oddechem. Świadoma praca ciała i umysłu (body&mind) pomaga w kumulowaniu energii i uspokajaniu ciągle aktywnego umysłu.

Ćwiczenia wykonuje się na boso lub w skarpetach. Pozycji o umiarkowanym stopniu trudności uczy się z wykorzystaniem pomocy, co może być szczególnie korzystne dla osób z kontuzjami czy fizycznymi ograniczeniami. Zajęcia dla wszystkich niezależnie od wieku.

 

ROLL & STRETCH

Zajęcia łączące elementy rozciągania mięśni oraz rolowania powięzi. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które regularnie trenują jak również tych, które mają stresujący tryb życia.

Dzięki zastosowanym technikom rozluźniania uczestnicy uzyskują elastyczne, zregenerowane i dobrze odżywione ciało gotowe do wyzwań następnego dnia.

Dla seniorów

GIMNASTYKA MDM

Forma zajęć skierowana do osób starszych o niższym poziomie sprawności fizycznej. Ukierunkowana na poprawę sprawności funkcjonalnej, równowagi i stabilizacji ciała.

Kluczowym elementem zajęć są ćwiczenia mięśni dna miednicy, które mają fundamentalne znaczenie w postępowaniu przy nietrzymaniu moczu, obniżeniu narządów rodnych oraz dla prawidłowej postawy ciała.

 

FIT 50+

Gimnastyka skierowana dla osób po 50 roku życia, obejmująca ćwiczenia: ogólnorozwojowe, wzmacniające gorset mięśniowy (szczególnie mięśnie posturalne), koordynacyjne (w tym równoważne), rozciągające, oddechowe i relaksacyjne.

Serdeczna i pełna uśmiechu atmosfera sprzyja odprężeniu. Zajęcia mają charakter profilaktyczny a ćwiczenia i sposób prowadzenia są dostosowane do możliwości i potrzeb osób powyżej 50 roku życia, które chcą poprawić lub utrzymać swoją sprawność fizyczną oraz aktywnie i zdrowo spędzić czas.

Fit Mama

Forma zajęć dla kobiet w ciąży, które chcą aktywnie i zdrowo przygotować się do porodu, utrzymać odpowiedni poziom aktywności fizycznej, a jednocześnie zapewnić sobie szybszy powrót do sprawności psychofizycznej po porodzie.

Profesjonalna kadra instruktorska i kameralne grupy zapewniają poczucie bezpieczeństwa, komfortu i relaksu. Intensywność: umiarkowana–niska, dostosowywana indywidualnie do możliwości ćwiczących i stanu zaawansowania ciąży.

Celem zajęć jest poprawa elastyczności mięśni dna miednicy, poprawa lub utrzymanie ogólnej sprawności fizycznej kobiety ciężarnej, poprawa mechaniki oddychania oraz zapobieganie bólom kręgosłupa,odprężenie ciała i umysł, poprawa samopoczucia i relaksacja.

Uwaga:
Przed przystąpieniem do zajęć należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę i dostarczyć pisemną zdolność do zajęć.

KONTAKT

Strefa Zdrowia i urody

61 830 36 43 (w.15)

 

Biuro

+48 514 962 349

 

GODZINY OTWARCIA

pn. - czw. 7:00 - 22:00

pt. 7:00 - 21:30

sob.-nd. 7:00 - 15:00 

GODZINY OTWARCIA

Strefa Zdrowia i urody

pn. - pt. 8:00 - 21:00

sobota 9:00 - 14:00

Biuro

pn. - pt. 8:00 - 16:00

 

Share This